مراحل یادگیری سئو⭐️ طراحی سایت اختصاصی فیکس سایت

مراحل یادگیری سئو

مدت زمان یادگیری سئو

مراحل یادگیری و درک بهتر سئو ؟

در این مقاله قرار است که مراحل یادگیری سئو را به شما عزیزان آموزش دهیم . اگر شما هم می خواهید در این مسیر علم خود را افزایش دهید فیکس سایت آکادمی می تواند سریع تر شما را به هدف خود برساند.

مراحل یادگیری سئو سایت :

 • آشنایی با اصول و درک مفاهیم استفاده از موتور های جستجوگر
 • مراحل کلی سئو سایت
 • آشنایی با خدمات سئو
 • انتخاب دوره های آموزش سئو
 • اجرای پروژه های شخصی و کارفرمایی
 • آشنایی و تسلط بر ابزارهای سئو

آشنایی با اصول و درک مفاهیم استفاده از موتور های جستجوگر

اولین قدم در سئو سایت این است که بدانید مفاهیم و اصول کار موتورهای جستجو گر چیست و چگونه کار میکنند.

همانطور که از قبل پیش زمینه هایی در رابطه با کار با اینترنت را یاد داشته اید به طور خلاصه میتواند گفت که بهینه سازی کردن سایت برای موتورهای جستجو را سئو سایت می گویند و باید شما در این راه تمام سعی و تلاش خود را انجام دهید که بهترین رتبه را در موتور های جستجو دریافت کنید.

seo

مراحل کلی سئو سایت

شما تاکنون کلی مقاله در رابطه با مراحل یادگیری سئو مطالعه کرده اید که و نتوانسته اید در این راه موفق باشید ولی اگر میخواهید یک سئو کار حرفه ای باشید باید شما در قدم اول بتوانید سئو سایت را به درستی و اصولی انجام دهید. شما باید مفاهیم اولیه سئو را درک و کاملا صحیح پیش ببرید. وقتی شما مفاهیم اولیه را به درستی درک و تحلیل کنید، در دوره های آموزشی مطالب بیشتری را آموزش خواهید دید و می توانید در دنیای بزرگ دیجیتال مارکتینگ حرفه ای رو به دست بیاورید که سود خوبی برای شما به ارمغان داشته باشد.

آشنایی با خدمات سئو

سئو علمی گسترده ، تاثیر پذیر و مدرن در جهان می باشد. خیلی از کارهایی که ما در فضای دیجیتال مارکتینگ در حوزه کسب و کار خود با دانش اندک انجام می دهیم که محصولاتمان به فروش برسد را سئو سایت عنوان می کنیم. به همین منظور در مقاله مراحل یادگیری سئو می خواهیم به کاربران آموزش دهیم که چطور می توانند با یادگیری سئو مشکلاتی از قبیل برطرف کردن مشکلات فنی سایت ، تولید و مدیریت محتوا ، فعالیت در شبکه های اجتماعی ، بک لینک های طبیعی و … اشاره کرد.

انتخاب دوره های آموزش سئو

خب تا این مرحله از مقاله به صورت تقریبی برایتان مراحل یادگیری سئو سایت را برایتان بازگویی کرده ایم و اگر شما تا مرحله توانسته اید به خوبی مفاهیم را درک کنید، باید سعی کنید که آنها را فراموش نکنید و باید برای خود بازگو کنید که در حافظه خود ذخیره شود. لازم است که شما در این مسیر علم خود را افزایش دهید چون سئو در حال آپدیت شدن است و باید نیاز خود را برطرف کنید .

شما باید تمامی مرحله های یادگیری سئو و مسیری که قرار است در آن قدم گذاشته اید که حرفه ای شوید ؛ باید در دوره های آموزشی که برگزار می شود، شرکت کنید و با تهیه ویدئو های آموزشی علم خود را افزایش دهید. معمولا بعضی از مدرسین در این حوزه با در اختیار گذاشتن مطالب آموزشی هزینه هایی رو از شما درخواست می کنند. فیکس سایت آکادمی مراحل صفر تا صد آموزش سئو را رایگان در اختیار شما قرار می دهد. ما به شما پیشنهاد می کنیم که اگر شما به سئو سایت علاقمند هستید و میخواهید دانش خود را در این مسیر افزایش دهید، شرکت کردن در دوره های آموزشی سئو سایت را هرگز فراموش نکنید چون با اطلاعاتی که بدست می آورید می توانید اقداماتی روی سایت خود اعمال کنید و بهترین راه برای رسید به هدفتان است.

اجرای پروژه های شخصی و کارفرمایی

شما با شرکت در دوره های آموزشی می توانید سئو را تا 50% یاد گرفته و این به تنهایی در این مسیر به شما کمک نمی کند و اینکه شما باید در مراحل عملی هم شرکت داشته باشید که بتوانید یک متخصص در این حوزه باشید. شما بر این باور نباشید که با شرکت در یک دوره آموزشی می توانید یک سئو کار حرفه شوید؛ معمولا کسانی که زمان بیشتر برای آموزش گذاشته اند می توانند یک سئو کار پیشرفته باشد. شما می توانید برای شروع یک سایت را برای خود طراحی کرده و آموزش هایی که یاد گرفته اید را بر روی سایت خود پیاده سازی کنید تا بتوانید با مشکلات و خطا های بیشتر آشنا شوید.

آشنایی و تسلط بر ابزارهای سئو

ابزار های کمکی بسیاری در مورد سئو کردن ایجاد شده است؛که فیکس سایت آکادمی می تواند از گوگل سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس که مهمترین ابزار ها در سئو کردن سایت به شما کمک می کند معرفی کند. شما باید اطلاعاتی در رابطه با این دو ابزار که می تواند به شما در این مسیر کمک فراوان داشته باشد، کسب کنید تا راحت تر بتوانید به یک سئو کار پیشرفته و متخصص شوید .

چه معیار هایی میتواند شما را یک کارشناس سئو و متخصص سئو در این حوزه تبدیل کند ؟

کارشناس سئو به کسی گفته می شود که میداند چطور یک سایت را برای موتور های جستجو بهینه کند. اما متخصص سئو به فردی گفته می شود که که مشاوره و فعالیت هایی برای انجام خدمات بهتر برای سایت های دیگر انجام می دهد.

مهارت هایی که نیاز است شما به یک مختصص سئو تبدیل شوید عبارتند از:

 • درک بهتر ساختار و عملکرد موتورهای جستجو
 • آشنایی با بازاریابی موتور جستجو
 • درک مفاهیم سئو
 • آپدیت کردن مفاهیم سئو سایت خود
 • توانایی استفاده از ابزار های سئو
 • صبور بودن در انجام پروژه ها
 • استفاده از تکنیک های تخصصی سئو
 • بازار کار سئو

وقتی شما در زمینه ای مشغول به فعالیت می شوید باید معیار هایی که سریع تر شما را به سرمایه می رساند را هدف خود قرار دهید. بازار کار سئو در ایران را بررسی کنید و متوجه می شوید که کلی کسب و کار وجود دارد که به سمت آنلاین شدن حرکت می کنند. برای اینکه کسب و کار های سنتی به آنلاین تبدیل شوند باید در فضای دیجیتال مارکتینک صاحب یک سایت باشند. خب شما با یادگیری و اهمیت سئو سایت می توانید آینده روشنی برای خود داشته باشید چرا که مفهوم موتور های جستجو را درک کرده و می توانید یک فضای رقابتی برای خود ایجاد کنید.

learn seo new t

موقعیت های شغلی سئوکاران

شما در این حرفه می تواند به صورت کارمندی ، آزاد و خود اشتغالی شروع به کسب در آمد کنید. اما سوال مهم این است که کدام روش سود دهی بیشتری دارد. جواب این سوال را باید خود شخص بگوید که می خواهد در چه جایگاهی کار کند. برای مثال شما کارمند شرکتی می شوید که نیاز به سئو کار دارد و باید روزانه به مدت 8 الی 10 ساعت با حقوق مشخص شروع به فعالیت کنید . در مشاغل آزاد سئو کار شاید مدت زمان زیادی پروژه ای دریافت نکند ولی در عوض ساعت کاری دست خودش است که میخواهد در روز چند ساعت کار انجام دهد .

آشنایی با اصطلاحات سئو

SEO :

به عبارتی گفته می شود که شما بتوانید با استفاده از تکنیک های خاص رتبه سایت را به صفحه اول تغییر دهید .

SERP:

وقتی کاربر عبارتی را در گوگل سرچ میکند موتور جستجو بسته به نوع سرچ شما لیست ها یا سایت هایی که در رابطه با موضوع شما باشد را نمایش می دهد حال ممکن است که یک صفحه یا چند صفحه در مورد موضوع شما به نمایش در بیاورد .

Google page rank :

در صفحات serp لیستی از سایت ها برای شما نمایش داده می شود از بالا اولین سایتی که شما می بینید در رتبه نخست قرار دارد و به ترتیب رتبه های دوم و سوم و … نمایش داده می شود .

چرا آموزش سئو برای همه کسب و کارها مفید است ؟

شما برای موفقیت در سئو باید از تکنیک های خاصی که در این مقاله مراحل یادگیری سئو است را بشناسید . ولی در حال حاضر افراد و شرکت هایی هستن که سئو را آموزش می دهند .

چند نکته که در سئو سایت به آن اشاره شده توجه داشته باشید :

 • سئو سایت حرفه ای با قیمت پایین نیست با توجه به بالا رفتن رقابت در فضای اینترنت(کسب جایگاه در عبارات کلیدی ارزشمند ، دشوار است) می تواند خدمات سئو را افزایش دهد.
 • انتخاب یک فردی که متخصص سئو باشد کار مشکلی هست. بسیاری از افراد و شرکت ها در زمینه سئو کار می کنند که میزان عملکرد و تخصص آنها برای شما دشوار است . شما اگر تخصص کافی در این حوزه نداشته باشید نمی تواند فرد خوبی را برای سئو سایت خود انتخاب کنید . در نتیجه در این راه باید هزینه و زمان زیادی را صرف سئو کردن سایت خود بپردازید .
 • موفقیت در سئو برای افراد تازه کار زمان بر است . اگر دانش و تجربه کافی در این حوزه نداشته باشید به سختی میتوانید عملکرد تخصصی در بازه های زمانی کوتاه برآورد کنید. برای نظارت بر روند اجرای پروژه بهتر است دانش خود را در زمینه سئو افزایش دهید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
پکیج آموزش سرچ کنسول

آموزش رایگان سرچ کنسول گوگل

در این مقاله قصد داریم تا به آموزش رایگان سرچ کنسول گوگل به صورت ویدئویی، کامل و جامع بپردازیم. همانطور که می دانید search console یک ابزار رایگان و پر قدرت است، که میزان ترافیک سایت، مشکلات و مواردی نیاز به بهبود در سایت شما دارند را در اختیارتان قرار می دهد.

بیشتر بخوانید
مدت زمان یادگیری سئو

مدت زمان یادگیری سئو

سئو یکی از معدود مشاغلی است که در آمد به نسبت خوبی دارد و یکی از کارهای دیجیتال است که…

بیشتر بخوانید
آموزش رایگان سئو

آموزش سئو

یکی از تاثیر گذار ترین عواملی که مدیران و دارندگان سایت ها و شرکت ها به آن توجه زیادی می…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *