آموزش رایگان سرچ کنسول گوگل⭐️ ویدئو جامع و بروزرسانی 2022

آموزش رایگان سرچ کنسول گوگل

پکیج آموزش سرچ کنسول

قبل تر در مقاله سرچ کنسول چیست؟ به صورت کامل توضیح دادیم که این ابزار قدرتمند چه امکاناتی را در اختیار شما قرار می دهد. در این مقاله قصد داریم تا به آموزش رایگان سرچ کنسول گوگل به صورت ویدئویی، کامل و جامع بپردازیم. همانطور که می دانید search console یک ابزار رایگان و پر قدرت است، که میزان ترافیک سایت، مشکلات و مواردی نیاز به بهبود در سایت شما دارند را در اختیارتان قرار می دهد. اگر شما به تحلیل هر یک از این قسمت ها تسلط داشته باشید، می توانید به راحتی نقاط قوت و ضعف سایت خود را بشناسید و برای بهبود هر قسمت تلاش کنید. فراموش نکنید که یادگیری نحوه استفاده از این ابزار قدرتمند می تواند، شما را به یک webmaster حرفه ای تبدیل کند. فیکس سایت آکادمی آموزش رایگان سرچ کنسول گوگل را از صفر تا 100 در اختیار شما عزیزان گذاشته و امیدوار است که هرچه زود تر در یاد گیری آن مهارت پیدا کنید. اگر قصد طراحی سایت ارزان را دارید حتما با مشاورین ما در تماس باشید.

آموزش ثبت سایت در سرچ کنسول گوگل

برای ثبت سایت در سرچ کنسول باید در ابتدا از مرورگر گوگل کروم استفاده کنید. در مرحله بعد باید جیمیل خود را فعال و یا اگر جیمیل ندارید، می توانید از اینجا Gmail برای خود ایجاد نمایید.

پس از ایجاد جیمیل روی لینک فوق کلیک نمایید : https://search.google.com/search-console/about

در ویدئو زیر به صورت کامل توضیح دادیم که چطور سایت خود را به گوگل متصل کنید.

بعد از این که سایت خود را طبق ویدئو بالا، به سرچ کنسول متصل کردید، اگر سایت شما تازه کار باشد، حدود یک هفته تا دیده شدن داده ها یا DATA سایت شما زمان می برد.

معرفی بخش های مختلف سرچ کنسول

همانطور که میدانید سرچ کنسول ابزاری است که به کمک آن می توانید، قسمت های مختلفی را بررسی کرده و در صورت وجود ایراد در هر قسمت آن را برطرف نمایید. تیم فیکس سایت آکادمی آموزش رایگان سرچ کنسول گوگل را به صورت کاملا ویدئویی برای شما عزیزان آماده کرده است. لازم به ذکر است که این آموزش سرچ کنسول به جرائت یکی از کامل ترین پکیج های آموزشی از این ابزار قدرتمند می باشد. در ادامه شما را با هر یک از بخش های مختلف سرچ کنسول آشنا می کنیم.

سایت مپ در سرچ کنسول

حتما با مفهوم sitemap آشنا هستید و می دانید که داشتن سایت مپ یکی از مزیت های خیلی خوب برای سایت شما به شمار می آید. فراموش نکنید که وجود سایت مپ در سرچ کنسول واجب نیست، اما وجود آن کمک بسیاری به راحت تر Crawl شدن صفحات سایت شما می کند. پس در ایجاد سایت مپ و قرار دادن آن در سرچ کنسول کم کاری نکنید. در این قسمت از آموزش رایگان سرچ کنسول به شما عزیزان توضیح دادیم که چطور در سرچ کنسول از سایت مپ استفاده کنید.

URL Inspection در سرچ کنسول

کار با قسمت URL Inspection یکی دیگر از نقاط قوت سرچ کنسول محسوب می شود. شما اگر کار با این قسمت را بلد باشید، به راحتی می توانید، قدم به قدم جزئیات هر قسمت از سایت خود را زیر نظر بگیرید و هر یک از آن را بررسی نمایید. شما به راحتی در این قسمت می توانید متوجه شوید که چه صفحاتی از سایت شما در گوگل index شده اند و چه قسمت هایی با خطا های غیر متعارف روبرو هستند. در ویدئو زیر به صورت کامل و جامع به شما عزیزان URL Inspection را توضیح دادیم. هر سوالی داشتید، حتما برای ما کامنت نمایید.

Performance در سرچ کنسول

یکی از بزرگ ترین و قدرتمند ترین قسمت هایی که می تواند به شما برای بالا بردن رتبه صفحات کمک کند قسمت پرفورمنس در سرچ کنسول می باشد. این قسمت یکی از پر کاربرد ترین بخش های آن به شمار می آید. اکثرا افرادی که به عنوان یه سئو کار وارد مشغول به فعالیت هستند، تنها با Performance نقاط قوت و ضعف هر صفحه را می سنجند. در ادامه از شما دعوت می کنم که به ترتیب هر یک از ویدئو های زیر را مشاهده کنید تا بتوانید اطلاعات فوق العاده بینظیری از این بخش به دست آورید.

جلسه چهارم: پرفورمنس در سرچ کنسول بخش اول – performance in search console part 1

جلسه پنجم: پرفورمنس در سرچ کنسول بخش دوم – performance in search console part 2

جلسه ششم: پرفورمنس در سرچ کنسول بخش سوم – performance in search console part 3

جلسه هفتم: پرفورمنس در سرچ کنسول بخش چهارم – performance in search console part 4

قسمت coverage در سرچ کنسول

قسمت کاوریج در سرچ کنسول بخش عمده از مشکلات شما در این ابزار نشان می دهد. این ابزار می تواند با قسمت Coverage به شما کمک کند تا Error ها یا warrning هایی که در هر صفحه دارید را بررسی کرده و نسبت به رفع کردن هر یک اقدام نمایید. در این بخش یک قسمت بسیار مهم به نام Valid وجود دارد، که به شما این امکان را می دهد که صفحاتی که مورد قبول سرچ کنسول هستند را بهتر بشناسید. حال قصد داریم تا در این قسمت از آموزش رایگان سرچ کنسول، بخش کاوریج را به صورت کامل برای شما عزیزان تحلیل و بررسی نماییم.

جلسه هشتم: کاوریج در سرچ کنسول – coverage in search console

کار با قسمت Removal در سرچ کنسول

حتما تا به حال برایتان این سوال پیش آمده است که قصد داشته باشید یک URL را از نتایج گوگل حذف کنید؛ بخش Removal در سرچ کنسول این امکان را در اختیار شما قرار خواهد داد. اما نکته اینجاست که این بخش تنها 6 ماه URL مورد نظر شما از نتایج حذف می کند. بنابر این برای این که بخواهید یک URL را از نتایج حذف کنیم، برای مدت شش ماه این بخش از سرچ کنسول می تواند به کار شما را انجام دهد. فراموش نکنید که برای این که یک URL را از نتایج گوگل حذف کنید، باید رو آن صفحه از تگ Noindex استفاده و از این بخش استفاده نکنید.

Page Experience در سرچ کنسول

Page Experience یکی دیگر بخش هایی است، که گوگل در چند سال اخیر آن را در اختیار کاربران خود قرار داده است. این بخش به شما در شناسایی نیاز کاربران کمک کرده و می توانید، تجربه کاربران را نسبت به سایت خود بسنجید. فراموش نکنید که در این قسمت شما چند خطا یا وارنینگ با عنوان LCP، FID، CLS دارید، که هر یک را به صورت کامل در ویدئو زیر تشریح کردیم و نحوه شناسایی و رفع کردن آن را تضیح داده ایم.

Mobile Usability در سرچ کنسول

همانطور که از اسم Mobile Usability مشخص است، این بخش نحوه دید صفحات سایت شما، در نتایج موبایل گوگل می باشد. شما با استفاده از این روش می توانید، ایرادات و خطا هایی که روی نتایج موبایل دارید، را بررسی کرده و به نسبت هر یک را رفع کنید. در ویدئو زیر می توانید این بخش را به صورت کامل یاد بگیرید و از آنچه که آموختید، روی سایت خود استفاده نمایید.

Enhancements در سرچ کنسول

قسمت Enhancements در سرچ کنسول یکی از جالب ترین قسمت هایی است که می توانید در سرچ کنسول پیدا کنید. اگر با این قسمت آشنا باشید به راحتی می توانید Structured data سایت خود را بشناسید و به راحتی سایت و موتور های جستجوگر ارتباط برقرار کنید. حتما با واژه اسکیما آشنا هستید! اسکیما ها، کد هایی هستند که برای صفحات سایت شما ساختاری تعریف می کنند، تا موتور های جستجوگر راحت تر هر قسمت از صفحات سایت شما را crawl کنند. بعد از این شما از اسکیما هایی مثل: product، software aplication، article، how to و غیره استفاده کردید؛ می توانید نتیجه آن ها را در بخش Enhancements سرچ کنسول پیدا کنید. ما برای ایجاد اسکیما در سایت های وردپرسی افزونه اسکیما پرو را توصیه می کنیم، که می توانید این افزونه قدرتمند را از اینجا دانلود نمایید.

فیکس سایت آکادمی به صورت کامل در مورد این مفهوم، در 2 ویدئو زیر صحبت کرده است.

جلسه دوازدهم: Enhancements in search console Part-1

جلسه سیزدهم: Enhancements in search console Part-2

بخش manual action و Security issues در سرچ کنسول

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که نگران پنالتی، هک شدن و .. افتاده باشید. بخش های manual action و Security issues به شما و سایتتان کمک می کنند تا این حملات احتمالی را بهتر بشناسید و نسبت به رفع کردن هریک بکوشید. در ویدئو زیر به صورت کامل هر یک از این دو قسمت را با جزئیات به شما عزیزان ارائه کردیم و چگونگی رفع و رجوع کردن مشکلات در این دو قسمت را به صورت کامل در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

اگر قصد طراحی سایت ارزان را دارید حتما با مشاورین ما در تماس باشید.

links و setting در سرچ کنسول

بخش Setting در سرچ کنسول و بخش Links در سرچ کنسول یکی دیگر از قسمت های مهم در سرچ کنسول است که باید آن را هم بلد باشید. بخش Links به شما کمک می کند که لینک های داخلی یا Internal link و لینک های خارجی یا External Links سایت خود را بشناسید. این در صورتی است که بخش Setting موارد زیادی مثل میزان بودجه خزش یا crawl budget google، دسترسی های سرچ کنسول و غیره را در اختیار شما قرار می دهد. در ویدئو زیر به صورت کامل به این دو بخش اشاره کرده ایم.

اگر قصد طراحی سایت ارزان را دارید حتما با مشاورین ما در تماس باشید.

سوالات متداول

???? آیا با پشت سر گذاشتن آموزش رایگان سرچ کنسول می تونیم مثل یک سئو کار با سرچ کنسول کار کنیم؟

➖ بله با پشت سر گذاشتن این دوره می تونید به صورت کاملا مسلط، روی صفحات سایت خودتون کار کنید.

????آیا در پکیج آموزش رایگان سرچ کنسول به مواردی مثل رفع کردن خطا ها هم اشاره شده است؟

➖ بله صورت کامل به همه مواردی که می تونه برای شما خطر ساز باشه، اشاره کردیم و نحوه رفع کردن هر مشکل رو در این آموزش بیان کردیم.

????آیا موارد گفته شده به صورت صفر تا صد هست؟

➖ بله این پکیج رایگان به صورت کاملا صفر تا صد ارائه شده است.

????آیا برای این که در نتایج گوگل دیده بشیم حتما باید سرچ کنسول داشته باشیم؟

➖ خیر ! شما برای دیده شدن در نتایج گوگل نیازی به داشتن سرچ کنسول ندارید! اما نکته اینجاست که برای رسیدن به صفحه اول یا لینک های اول باید سایتتون رو از طریق سرچ کنسول آنالیز کنید، اینجاست که استفاده از سرچ کنسول امری ضروری محسوب می شود.

????بعد از ثبت سایت در سرچ کنسول چرا با نتیجه ای روبرو نمیشم؟

➖ به این دلیل که شما باید حداقل یک هفته تا ده روز صبر کنید تا ربات های گوگل صفحات سایت شما را بررسی، گزارش آن را تهیه و برای نماش آماده کنند.

سخن پایانی در آموزش رایگان سرچ کنسول

فیکس سایت آکادمی در این آموزش به صورت کامل و جامع و رایگان، سرچ کنسول را به شما همراهان همیشگی به صورت ویدئویی توضیح داد.همانطور که می دانید آموزش سرچ کنسول گوگل یکی از بزرگ ترین ابزار هایی است که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته و به کاربران این اجازه را داده است تا رتبه صفحات سایت خود را با DATA هایی که این ابزار دارد، بالا ببرند. فراموش نکنید که شما برای تبدیل شدن به یک سئو کار حرفه نیاز به آموزش این ابزار دارید. لازم به ذکر است که اگر هر جای این آموزش سوالی داشتید، می توانید با مشاوران فیکس سایت آکادمی تماس بگیرید و یا زیر همین مقاله برای ما سوالات با ارزشتون رو کامنت کنید. مرسی از همراهی شما.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
مدت زمان یادگیری سئو

مراحل یادگیری سئو

مراحل یادگیری و درک بهتر سئو ؟ در این مقاله قرار است که مراحل یادگیری سئو را به شما عزیزان…

بیشتر بخوانید
مدت زمان یادگیری سئو

مدت زمان یادگیری سئو

سئو یکی از معدود مشاغلی است که در آمد به نسبت خوبی دارد و یکی از کارهای دیجیتال است که…

بیشتر بخوانید
آموزش رایگان سئو

آموزش سئو

یکی از تاثیر گذار ترین عواملی که مدیران و دارندگان سایت ها و شرکت ها به آن توجه زیادی می…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار کاربر کاربر مهمان اکبری 13 دی 1402

سلام وقت بخیر
سپاسگزارم از اینکه بدون اتلاف وقت مخاطبتون سر اصل مطلب می رید. این آموزش از بین چندین سایتی که سرچ کنسول رو رایگان آموزش می داد بهترین بود از نظر من.
یک سوال از خدمتتون داشتم اینکه چرا افزونه یوست رو پیشنهاد نمی دید؟
و همچنین افزونه سایت مپی که فرمودید سرچ می کنم نمیاره. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

profile avatar mehdi shams 13 دی 1402

عرض ادب، نمرسی از همراهی شما جناب اکبری عزیز.
یکی از دلایلی که همیشه افزونه رنک مث رو برای سئو پیشنهاد می کنم اینه که خیلی از امکانات نسخه پولی یواست رو به صورت رایگان داره و خیلی کامل تره!
برای سایت مپ هم میتونید از سایت مپ خود افزونه رنک مث استفاده کنید! فقط حواستون باشه که بخش تصاویر رو از سایت مپ حذف کنید.

امر دیگه ای بود درخدمتتون هستم.🙏🙏

آواتار کاربر کاربر مهمان علی 7 شهریور 1402

سلام کارتون درسته، توضبحات عالی، تسلط عالی، آموزش عالی. واقعا بدردم خورد
خسته نباشید

profile avatar mehdi shams 7 شهریور 1402

مرسی از توجهتون 🙏🏻 موفق باشید

آواتار کاربر کاربر مهمان طالب 16 خرداد 1401

سلام. چرا تکه کد هایی که در بخش Enhancements برای حذف اسکیمای ووکامرس استفاده کردید رو نذاشتید؟؟؟؟؟؟؟ از کجا اون کد هارو پیدا کنیم؟ ممنون میشم اون کد هارو بذارید

profile avatar mehdi shams 17 خرداد 1401

کدهای حذف فیلد های اضافه رو میتونید از لینک زیر دانلود کنید:
کد حذف فیلد های اضافه ووکامرس

آواتار کاربر کاربر مهمان رضا بخشایش 12 خرداد 1401

مرسی از آموزشتون.
دوتا سوال دارم
رنک مث مگه خودش امکان اسکیما نداره پس چرا این ارور ها داخلش هست؟
دو اینکه قالب وودمارت ویرایش کد های پوسته نداره چیکار باید کرد؟

profile avatar mehdi shams 12 خرداد 1401

1- یکی از دلایلی که شما از افزونه اسکیما پرو باید استفاده کنید، این است که می توانید مواردی مثل MPN ، review و غیره رو به کد های اسکیمای سایتتون اضافه کنید و وارنینگ های مربوطه در هر محصول را حذف کنید.
2- به پشتیبان قالبتون تیکت بزنید.
درخدمتتون هستیم.????