مقایسه هاست ایران با خارج⭐️ طراحی سایت اختصاصی فیکس سایت

مقایسه هاست ایران با خارج

شاخص مقایسه هاست

مقایسه هاست ایران با خارج، ایران یکی از کشور هایی است که در زمینه هاست توانسته نیاز های مردم کشورش را برطرف کند، از این رو تعرفه های خرید هاست ایرانی نسبت به هاست خارجی از نظر ریالی مقرون بصرفه بوده و شما با هزینه اندکی فضای بیشتری را در اختیار می گیرید. به نظر شما هاست خارجی بهتر است یا ایرانی ؟کاربر عزیز برای رسیدن به پاسخ سوالات خود تا آخر این مقاله همراه تیم فیکس سایت باشید تا تفاوت بین هاست ایرانی و خارجی را ریشه یابی کنیم.

برای پاسخ به سوال بالا باید اولویت های یک سایت را مدنظر قرار دهید:

  1. سئو سایت
  2. بالا بردن سرعت سایت

البته که هزینه خرید هاست هم می توانست جزء اولویت ها باشد ولی ما در این مقاله به دنبال کارایی بهترین هاست هستیم .

این مقاله توسط کارشناس فیکس سایت آکادمی نوشته شده است و شما بعد از مطالعه این مقاله می توانید تفاوت های بین هاست ایرانی و خارجی را متوجه شوید و با اطلاعات دقیق و نسبت به نیاز خود هاست مورد نظر را تهیه نمائید.

دیتا سنتر ، سرور و هاست چیست ؟

کارشناسان تیم فیکس سایت آکادمی در مقاله مقایسه هاست ایران با خارج به طور خلاصه اطلاعات کافی از دیتا سنتر ، سرور و هاست در اختیار شما قرار می دهند تا موقع خرید و در آینده به مشکلی برنخورید. این موارد عباتد از :

  • Data center : در این مبحث مقالات خیلی زیادی وجود دارد ولی به طور خلاصه باید گفت که دیتا سنتر مجموعه پیشرفته ای است که تعداد زیادی از سرور ها ، کابل کشی های بین سرور ها ، سوئیچیگ ، امنیتی ترین مکان از نظر آتش سوزی و تاسیسات خنک کننده فضای دیتا سنتر می باشد .
  • Server : سرورها سیستم هایی هستند که همیشه روشن و به اینترنت متصل هستند.همه سیستم ها دارای تجهیزاتی مانند ram، سی پی یو و هارد هایی با فضای بالا تشکیل شده اند . سرور ها فقط می توانند به درخواست های افراد پاسخ می دهند . اطلاعاتی که در فضای اینترنت در هر ساعت منتشر میشود توسط سرورها کنترل می شود . معمولا اگر سرورها قطع شوند سایت ها و برنامه ها برای مدت زمانی از دسترس خارج شده و بعد از مدتی دوباره به کار خود ادامه می دهند .
  • Host  : شما می توانید از طریق هاست اطلاعات سایت و برنامه ها را روی سرور قرار دهید. شرکت هایی وجود دارد که هاست را با قیمت ها مختلف به فروش می رسانند .
مقایسه هاست ایران با خارج
مقایسه هاست ایران با خارج

مقایسه هاست ایران با خارج از نظر افراد غیر فنی؟

تفاوت بین هزینه های هاست ایران و هاست خارجی

در این قسمت از مقاله ما به شما راه حل هایی ارائه می دهیم که میتوانید تفاوت های بین هاست ایرانی و خارجی از نظر تعرفه بررسی کنید .

در ابتدای این مبحث باید گفت که هاست های ایرانی از نظر تعرفه ها و ريالی خیلی مقرون به صرفه تر است .

سرورهای host خارجی در4کشور جهان (France، Germany، Canada، America) استقرار دارد . تعرفه این نوع هاست ها چون خارجی هستند با دلار حساب می شود . هاستینگ های ایرانی بخشی از سرور های خارجی را اجاره می کنند و با بالا رفتن یا پایین آمدن قیمت دلار تعرفه های خود را کاهش یا افزایش می دهند.البته ناگفته نماند که هاست های داخلی تعرفه های خود را با قیمت ریال محاسبه می کنند . برای مثال شما می توانید هاست های داخلی را با مبلغ 2 میلیون تومان با فضای 500gig و پهنای باند نامحدود خریداری نمائید ولی با همین مبلغ هاست خارجی به شما فضای 150 gig و پهنای باند 10 Terabytes ارائه می دهند.

تحریم بودن ایران و بلاک کردن آیپی ها

دارندگان سایت های ایرانی پس از تحریم ایران، هاست های خود را از خارج کشور به داخل کشور انتقال دادند. معمولا پس از اینکه ایران تحریم شد شرکت های هاستینگ خارجی دیگر هیچ خدماتی به سایت های ایرانی نداده و قرارداد های خود را کنسل می کنند . معمولا افرادی هستند که هاست های خارجی را برای مدتی اجرا یا خریداری می کنند ؛ پس اطلاعاتی که شما روی این هاست ها دارید در امنیت کامل است. ناگفته نماند که کنترل پنل هاست و سیستم های عامل مشمول تحریم بوده و شرکت هایی که هاستینگ هستند می توانند با طراحی پنل های داخلی تحریم ها را دور بزنند تا مشکل حل شود. فیکس سایت آکادمی برای جلوگیری از خطرات احتمالی استفاده از هاست های داخلی را پیشنهاد میکند .

ترافیک نیم بها از هاست های داخلی
ترافیک نیم بها از هاست های داخلی

مزیت ترافیک نیم بها از هاست های داخلی

مقایسه هاست ایران با خارج ، شما ترافیک اینترنتی که برای سایت های داخلی مصرف می کنید ­نصف ترافیکی است که در سایت های خارجی استفاده می کنید. برای مثال شما اگر از سایتی که از هاست داخلی استفاده می کند فیلمی را دانلود کنید اگر حجم فایل 2 گیگ باشد شما فقط 1 گیگ ترافیک استفاده می کنید. به همین دلیل استفاده از هاست های ایرانی مقرون به صرفه بوده .

تاثیر هاست روی سئو
تاثیر هاست روی سئو

آیا هاست روی سئو تاثیر دارد ؟

کاربران اطلاع دارند که سئو تاثیرات مثبتی روی سایت برجای می گذارد . ما در مقاله آموزش سئو بیان نمودیم که اگر سرعت لود شدن سایت کم باشد ممکن است که کاربر از سایت شما خارج شود و سایت دیگری را انتخاب نماید در این صورت نرخ پرش شما افزایش یافته و سایت شما کمتر مورد بازدید قرار می گیرد. هاست های ایرانی توانسته اند مشکل سرعت لود شدن سایت را برطرف کنند تا کاربران زمان کمتری را برای لود شدن سایت ها قرار دهند . ربات های موتور جستجوگر به خاطر این که در کشور های خارجی قرار دارند می توانند یک سایت با هاست خارجی را با نهایت سرعت خیزش کنند و این باعث می شود که سایت شما در زمان کمتری برای کاربران در دسترس باشد .

در این صورت اگر بخواهید رابطه بین هاست با سئو را مطلع شوید ؛ استفاده از هاست های ایرانی برای بهینه سازی سایت مزیت های مثبتی خواهد داشت . در ادامه با این مزیت های آشنا می شود .

سرعت هاست در ایران به دلیل نزدیکی سرور ها و کم شدن تعداد مودم ها پایین تر بوده. گوگل در یکی از اطلاعیه خود اعلام نمود که اطلاعات کاربران توسط corweb vitals شناسایی می شود . در این صورت اگر هاست و هم کاربران سایت ایرانی باشند می تواند توسط معیار های گوگل مثبت اعلام شوند.

مقایسه هاست ایران با خارج از نظر افراد فنی
مقایسه هاست ایران با خارج از نظر افراد فنی

راهنمای مقایسه هاست ایران با خارج از نظر افراد فنی

 مقایسه هاست iran و Germanyاز نظر افراد فنی و سخت افزاری . در این بخش از مقاله عوامل امنیت ، سخت افزار ، ظرفیت باند ، سرعت لود شدن و سرورهایاختصاصی را در هاست ایرانی و خارجی مقایسه می کنیم .

امنیت سرور داخلی ، خارجی
امنیت سرور داخلی ، خارجی

امنیت سرور داخلی ، خارجی

نگهداری از سرور ها و اطلاعات افراد یکی از دغدغه های است که انتخاب هاست ایرانی یا خارجی را برای ما سخت می کند . در این قسمت ما چند دلیل برای امنیت هاست ایران یا خارج را در نظر گرفته ایم این موارد عبارتند از :

  • دیتا سنتر های ایرانی از امکانات پیشرفته برای مکان نگهداری اطلاعات افراد استفاده می کنند مانند ضد حریق ترین لوازم ، استفاده از یو پی اس های ضروری در ابعاد بزرگ ،خنک کننده های دیتا سنتر مرکزی و از همه مهمتر که در ایران این مکان ها از امنیت فوق العاده ای برخوردار هستند .
  • برای نظارت بر روی سرورها باید از نرم افزار های مانیتورینگ فوق العاده استفاده شود .در دیتاسنتر های داخلی و خارجی از Firewall یا (دیواره آتش) مدرن در سخت افزار و نرم افزار های روز دنیا قرار میگیرد .
  • در خارج و ایران برای دسترسی به دیتاسنترها سخت بوده و فقط افراد خاصی می توانند به این مکان ها دسترسی داشته باشند .
  • در ایران دولت ، دانشگاه ها ، ادارات و سایر دستگاه های دولتی به دلیل محرمانه بودن اطلاعاتشان از هاست های داخلی استفاده می کنند.

سخت افزار دیتا سنتر های ایرانی

کشور ایران به دلیل تحریم های همه جانبه نمی تواند از بهترین برند ها در تجهیز دیتا سنتر های خود استفاده کند . اینتل و سیسکو شرکت های رده بالا در تجهیز دیتا سنتر ها بوده ، دارندگان دیتا سنتر ها ایران به راحتی نمی توانند لوازم را تهیه نمایند در این صورت در ایران از قطعات سخت افزاری با کیفیت بالا استفاده نمی شود.

تفاوت ظرفیت باند دیتا سنترهای خارجی و ایرانی

پهنای باند هاست چیست ؟ ظرفیت باند هاست تمام اطلاعاتی است که شما در زمانی مناسب در سایت شما دانلود و آپلود می شود . آپلود کد های اچ تی ام ال ،java ، تصاویر ، سرعت لود شدن سایت و خزش ربات های موتور جستجوگر عواملی هستند که از ظرفیت باند استفاده می کنند. ظرفیت پهنای باند هر سایت مانند ترافیک اینترنت استفاده می شود.در این صورت شما باید دوباره اقدام به خریداری پهنای باند کنید . امروزه با تقاضای بیش از حد از فضای دیجیتال شرکت ها توانسته اند زیر ساخت های و ظرفیت اینترنت ایران را افزایش دهند . اما با وجود کشوری مثل ژاپن اینترنت ایران مورچه هم نیست . کشور ژاپن توانسته است که زیر ساخت ها و سرعت اینترنت خود را بیش از هد افزایش دهد به طوری که شما می توانید 1000 فیلم 2 گیگی را در 1 دقیقه دانلود کنید .

مدت زمان پاسخ گویی سرور ایران و خارجی

در این قسمت سرورها باید در هر ساعت ، روز، ماه و سال سایت را آنلاین در دسترس افراد قرار دهند . بعضی از هاست های ایران این ادعا را دارند که مدت زمان پاسخ گویی 99% دارا هستند و می توانند نیاز های افراد را برطرف نمایند. کشور هایی مانند Canada,farance, Germany  مدت زمان پاسخ گویی هاست های خارجی 100% بوده و سایت شما همیشه در دسترس خواهد بود . به نظر شما با این توضیحاتی که در باره مدت زمان پاسخ گویی هاست برای شما بیان نمودیم شما هاست ایرانی یا خارجی را قبول می کنید .

سرور اختصاصی ایرانی یا خارجی
سرور اختصاصی ایرانی یا خارجی

سرور اختصاصی ایرانی یا خارجی

در سرورهای اختصاصی به دلیل شخصی بودن می تواند توان پردازش اطلاعات سایت شما را افزایش دهد ؛ در این نوع سرور ها شما از ظرفیت امنیت بیشتری برخوردار هستید . معمولا شرکت های بزرگ ، موسسات و سازمان ها از شرکت های دیتا سنتر ها مشهور درخواست هاست با سرور اختصاصی می دهند .

در سرور های ایرانی رم بیشتر از 256gig  و سی پی یو 32 هسته استفاده می شود ولی در سرور های خارجی از رم 500gig  و سی پی یو 128 هسته ای استفاده می کنند .

مقایسه هاست ایران با خارج/ نتیجه گیری نهایی

در این قسمت برای مقایسه هاست ایران با خارج تصمیم گیرنده اصلی خود فرد بوده و بسته به نیاز خود یکی از هاست ها را انتخاب می نماید . در ادامه جدولی طراحی شده که می تواند به شما تفاوت ها را نشان دهد .

 هاست ایرانیهاست خارجی
مدت زمان پاسخگویی پایین* 
کاهش ترافیک اینترنت* 
هزینه خریداری پایین* 
جلوگیری از خروج ارز* 
کیفیت بالای سئو**
امنیت سرور،هاست، دیتاسنتر**
سخت افزار دیتاسنتر بالا *

خب تا اینجای مقاله مقایسه هاست ایران با خارج شما از تمام تفاوت ها مطلع شده و با دانشی که در اختیار دارید می توانید هاست مورد نظر را خریداری نمائید. یک از مورد هایی که باید در موقع خرید هاست توجه کنید این است که هاست خود را از شرکت های معتبر خریداری نمائید تا در آینده به مشکل برنخورید .

سوالات متداول

مقایسه هاست ایران با خارج کدام بهتر است ؟

از نظر کارشناسان فیکس سایت آمادمی در قدم اول باید اولویت خود را مد نظر قرار دهید. سئو سایت ، بالا بردن سرعت سایت از دلایلی هستند که باید بهترین هاست انتخاب شود.

کدام هاست به صرفه تر بوده ایرانی یا خارجی ؟

هاست های ایرانی از نظر تعرفه ها و ريالی خیلی مقرون به صرفه تر هستند.

آیا هاست روی سئو تاثیر دارد ؟

باید گفت بله ، اگر سرعت لود شدن سایت برای کاربر پایین باشد و به هدف نرسد از سایت خارج می شود و به سراغ سایت دیگری رفته در نتیجه نرخ پرش سایت شما افزایش پیدا می کند.

سخن پایانی

تیم فیکس سایت اکادمی در مقاله مقایسه هاست ایران با خارج از هاست های ایرانی برای سایت های خود استفاده می کند و به شما هم پینشهاد می کند که از هاست های ایرانی برای سایت های خود استفاده کنید چون دیتا سنتر ها به ما نزدیک بوده و از امنیت اطلاعات بالایی در کشور ایران برخوردار هستیم.

با وجود همه تحریم های کشور عزیزمان دانشمندان بسیار بزرگی  پرورش داده که می تواند نیاز های مردم کشورش را بر طرف کند . خب با این حال شما تا آخر این مقاله با ما همراه بوده اید نظرات خود را در پایان این مقاله برای ارسال نمائید .

به نظر شما در مقاله مقایسه هاست ایران با خارج کدام را پینشهاد می کنید نظرات خود را برای ما کامنت کنید .

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
-how-to-write-a-product

آموزش محصول نویسی به روش ساده

همه ما کم‌ و‌ بیش تجربه خرید کردن از مغازه‌های فیزیکی موجود در سطح شهر را داریم. با ورود به…

بیشتر بخوانید
نکته های مهم در طراحی سایت

۷ نکته مهم در طراحی سایت

نکات مهم در طراحی سایت بعد از خرید هاست و دامنه مورد نظر برای راه اندازی سایت و نصب سیستم مدیریت محتوا مورد نیاز،…

بیشتر بخوانید
what is cms

سیستم مدیریت محتوا یا CMS چیست؟

اگر تصمیم خود را برای ورود به دنیای اینترنت و راه ‌اندازی سایت گرفته‌ اید، قطعا نام سیستم مدیریت محتوا…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *