پلاگین چه کاربردی در فضای اینترنت دارد ؟

پلاگین چه کاربردی در فضای اینترنت دارد ؟

مفهوم پلاگین در وردپرس

افرادی که بشترین امکانات دیجیتالی را در صنعت وب و فضای اینترنت استفاده می کنند آشنایی کاملی با این برنامه دارند . پلاگین یا افزونه اصطلاحی است که با آن سرکار دارید .در حقیقت پلاگین یا افزونه بخشی از برنامه های وب سایتی و تولید محتوا در وب هستند . پلاگین و افزونه ابزارهایی هستند که نیاز اساسی مان را در مشاهده ، تماشا و اجرای گیم به مشکلی بر نخوریم .

برنامه ای که قابلیت مشخصی و تنهایی کاربرد خاصی ندارد از پلاگین استفاده می شود . برای مثال اگر شما بخواهید یک بازی را در وبسایت اجرا کنید ممکن از به یک افزونه دیگری نیاز باشد در صورتی که آن افزونه روی مررورگر شما نصب نباشد شما نمی توانید آن بازی را اجرا کنید .  

پلاگین در لغت به معنی افزاینده (بزرگتر ) است .  کاربران فضا کسب و کار اینترنتی برای مرتب نمودن عکس ها یا نوشته هایی در رابطه با محصولاتشان در وب سایت های خود از پلاگین استفاده می کنند . این شخصی سازی برای برنامه نویسان مزیت های بسیار بالایی را فراهم میکند که کاربران بدون اینکه کمترین وقت ممکن را صرف کارهای خود میکنند . پلاگین به برنامه نویسان یک کمک خیلی زیادی در ارتباط با گسترش ، ویژگی های بهبود دهنده یا اینکه حجم برنامه خیلی کم و برنامه خیلی کاربردی تر می شود .

پلاگین چطوری کار میکند ؟

برنامه کامیوتری میزبان خدماتی راهی برای فراهم کردن ثبت افزونه در برنامه میزبان و تبادل اطلاعات را ارائه می دهد تا پلاگین از آنها استفاده کند . افزونه به تنهایی کاری انجام نمی دهد و کارکردشان بستگی به برنامه میزبان دارد اما بلعکس برنامه میزبان به تنهایی از پلاگین ها دستور میگیرد تا کربر افزونه ها را بدون نیاز به تغییرات در برنامه میزبان اضافه یا بروز رسانی نهایی کند .

از جمله نرم افزار های مرورگر وب ، ویرایش صدا ، نرم افزار gmail، بازی های کامپیوتری ، نرم افزار ویرایش عکس ، مجموعه نرم افزار های آفیس و … از پلاگین استفاده می کنند

مرورگر وب : در تمام نرم افزار های مرورگر وب معمولا از پلاگین استفاده می شود و نقش بسزایی در عملکرد برنامه ها دارد در مرورگر وب واژه های plugin-addin-extension به غیر از مرورگر فایر فاکس مترادف هستند و کاربرد یکسانی دارد این افزونه ها در اینترنت محتوای مرورگر ها را که قابل نمایش نباشد را نمایش می دهد . محتواها معمولا ویدئو ، موزیک و کنسول بازی های انلاین را فرمت مشخص شده نمایش میدهد  . پلاگین هافرمت های مخصوص ساخت و توزیع را به وجود می آورند. هر یک از مرورگر های وب مرجع رسمی و مشخصی دارند که میتوانید از آنها افزونه های مورد نیاز را تهیه و نسبت به نصب آن اقدام کنید /

تذکر:همانطور که اطلاع دارید از پلاگین در همه صنعت های وب سایت یا وبلاگ استفاده های گوناگونی صورت می گیرد. مراجعی که پلاگین را تولید می کنند تا کاربران از کارهای مخرب استفاده نکند.

شما می توانید از مراجع رسمی افزونه های مورد نیازخود را اخذ نمائید .

مرورگرها و وبسایت های تهیه پلاگین :

Google chrome : chrome web store

Mozilla firefox : firefox browser add-ons

Opera : opera add-ons

Apple safari: app store

ویرایش صدا : برنامه های که از پلاگین به منظور تولید ، پردازش و تعیین صدا استفاده میکنند برنامه های ardour  ،  audacity هستند .

نرم افزارهای gmail: کاربران برای رمز نگاری یا رمز گشایی ایمیل از PRETTY GOOD PRIVACY  استفاده می کنند .

بازی های کامپیوتری : در زبان برنامه نویسی بازی های کامپیوتری از یک واحد ویژه برای ساخت و اجرای بازی استفاده می کنند که پلاگین نقش بسزایی در پلتفرم بازی ها  ایجاد میکند.

PCSX2 شبیه سازی است که افزونه های صوتی و تصویری را به بخشهای PLAYSTATION2  فراهم می سازد .

نرم افزار های ویرایش عکس : نرم افزار PHOTOSHOP فرمت های ویرایش مختلف عکس ها از پلاگین استفاده می کند .

آیا در ورد پرس می توان از پلاگین یا افزونه استفاده کرد ؟

زبان برنامه ویسی ورد پرس php نوشته شده است که با کمترین اطلاعات که درباره زبان کد نویسی باشد می توانید وبلاگ یا وبسایت را راهاندازی کنید که یک سیستمی که هم رایگان و مدیریت کردن آن برای کاربران راحت تر شده است

 افزونه وردپرس چیست ؟

 افزونه وردپرس مانند خود وردسپرس از زبان برنامه ویسی PHP برخوردار است که کاربر به راحتی میتواند امکانات را به وبسایتش اضافه کند .

درباره افزونه وردپرس باید بدانید که انجام بعضی از کارها بدون استفاده پلاگین غیر ممکن است اما هرچه تعداد افزونه افزایش یابد وبسایت دچار بروز مشکلات می شود که به خاطر به روزرسانی ورپرس یا خود افزونه به مشکل بر خواهید خورد .

تم ها ممکن است که در بروزرسانی ها تداخلی در برنامه های پلاگین ایجاد کنند که در این صورت نمی تواند از دو برنامه به طور همزمان استفاده کرد .

پلاگین ها را به روز رسانی کنید :

پلاگین ها به 3 هدف به روز رسانی می شوند:

 1. همراهی ورد پرس با هسته همیشه در حال تغییر
 2. قابلیت ها جدید
 3. مشکلات و خطا ها

اطمینان توسعه دهندگان برای به روزرسانی عملکرد درست افزونه است .

اگر جزو افرادی هستید که پلاگین ها را به روز رسانی نمی کنید در حقیقت سایتتان همیشه در خطر های امنیتی قرار میگیرد .

پلاگین هارا میتوان غیر فعال کرد افزونه های غیر فعال خطر های امنیتی ایجاد میکنند اگر از افزونه یا پلاگین استفاده نمیکنید آنها را حذف کرده در صورتی که لازم داشتید میتواند آنها را تهیه و نصب کنید .

از دیگر معایب پلاگین فضای زیادی از پهنای باند شما را اشغال می کند که با پایین آمدن پهنای باند دسترسی شما به وب سایت کم شده و باعث خطرات جبران ناپذیری می شود .

 منابع قابل اعتمادی که پلاگین ها را ایجاد می کنند ithemes , gravity forms می توانید افزونه مورد نیازتان را دانلود و نصب نمایید این منابع توانایی ایجاد شکاف امنیتی را در وب سایت ندارد .

پلاگین هامی توانند دلیل بروز مشکل باشند اگر قسمت های مختلف وب سایت یک باره دچار مشکل شدند که قبلا این جور مشکلات در وب سایت پدید نمی آمد . تمامی پلاگین ها را غیر فعال کرده و یکی یکی آن ها را فعال کنید پلاگینی که مشکل دارد را بتوان در سریع ترین زمان ممکن مشکل را بر طرف نمائید .

مهمترین افزونه های ورد پرس عبارتند از :

 1. افزونه امنیتی
 2. افزونه بهینه سازی
 3. افزونه پشتیبان گیری
 4. افزونه ساخت فرم های تماس

افزونه امنیتی : امنیت سایت ها در برابر هکر ها و بدافزار ها اقدامات جدی هستند که برای ایمن کردن سایت ها صورت میگیرد که موضوع فقط تهدید نیست بلکه کاهش ان هست که ما توصیه می کنیم از پلاگین ها استفاده کنند .

افزونه بهینه ساز: بهینه ساز امری بسیار مهم در یک سایت است که عنوان گرفتن از کلمات کلیدی و متادیسکریپشن ها شامل می شود. این افزونه محتوای سایت را برای موتور های جست و جو بهینه می کند

افزونه پشتیبان گیری: اگر فقط خودتان اطلاعاتتان را در اختیار دارید و به راحتی می توانید به فایل های پشتیبان خود دسترسی پیدا کنید استفاده از یک پلاگین توصیه می شود

افزونه ساخت فرم های تماس :

فرم های تماس بهتراین راه برای برقراری ارتباط کاربران با صاحب سایت است . در این صفحه ها قسمتهایی برای پر کردن مشخصات و نظرات می باشد. پلاگین ها به شما اجازه میدهد که بدون نوشیت کد از این صفحات بهره مند شوید.

آیا در کسب و کار های اینترنتی می توان از پلاگین (افزونه ) استفاده کرد ؟

در محیط های کسب و کار های اینترنتی همه چیز به پیشرفت و سرعت بخشیدن شما به انجام کارهایی که برایتان ساده شده است خیلی خوب است . صاحبان کسب و کار اینترنتی می توانند از پلاگین ها دروب سایت هایشان استفاده کنند که به رتبه برتری برسند .

کاربران یا مدیران می توانند از پلاگین برای صرفه جویی در وقت و هزینه استفاده کنند .

برای مثال روشن یا خاموش کردن برخی از تنظیمات ، تنظیم نوع فونت ، تنظیم رنگ و اندازه می باشد یا همچنین میتوانید یک افزونه را فعال یا غیر فعال کنید .

سوالات متداول

پلاگین چطوری کار میکند ؟

برنامه کامیوتری میزبان خدماتی راهی برای فراهم کردن ثبت افزونه در برنامه میزبان و تبادل اطلاعات را ارائه می دهد تا پلاگین از آنها استفاده کند . افزونه به تنهایی کاری انجام نمی دهد و کارکردشان بستگی به برنامه میزبان دارد اما بلعکس برنامه میزبان به تنهایی از پلاگین ها دستور میگیرد تا کربر افزونه ها را بدون نیاز به تغییرات در برنامه میزبان اضافه یا بروز رسانی نهایی کند.

آیا در ورد پرس می توان از پلاگین یا افزونه استفاده کرد ؟

زبان برنامه ویسی ورد پرس php نوشته شده است که با کمترین اطلاعات که درباره زبان کد نویسی باشد می توانید وبلاگ یا وبسایت را راهاندازی کنید که یک سیستمی که هم رایگان و مدیریت کردن آن برای کاربران راحت تر شده است.

چه نرم افزار هایهای از پلاگین پشتیبانی می کنند ؟

 مرورگر وب ، ویرایش صدا ، نرم افزار gmail، بازی های کامپیوتری ، نرم افزار ویرایش عکس ، مجموعه نرم افزار های آفیس و … از پلاگین استفاده می کنند.

 مهمترین افزونه های وردپرس را نام ببرید؟

 1. افزونه امنیتی
 2. افزونه بهینه سازی
 3. افزونه پشتیبان گیری
 4. افزونه ساخت فرم های تماس

نتیجه گیری

پلاگین یا افزونه برنامه هست که امکان شخصی سازی با هدف اضافه کردن یا حذف کردن برنامه ای دیگر روی آن نصب شد .افزونه ها به خودی خود کارایی ندارند و عملکردشان بستگی به برنامه مورد نظر را دارد . مباع قابل اعتمادی از پلاگین ها استفاده می کنند که بیشترین استفاده روزمره از مرورگرهای وب هستند .

پلاگین ها تنها برای کار در نرم افزار ها ساخته نشده اند بلکه در سیستم های تولید محتوا ورد پرس استفاده می شود که برای ایجاد ویژگی های خاص در وب سایت ها استفاده می شود .

با این حال افزونه ها می توانند برای کسب و کارهای اینترنتی مورد استفاده قرار گیرد که استفاده از پلاگین سکوی پرتاب به رتبه برتر در توسعه کسب و کارهای اینترنتی خواهد بود هدف از خلق پلاگین ها راحتی و سرعت بخشیدن به همه امورات مربوط به صاحبان سایت و هم کاربران استفاده می شود .

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
نوشتن محتوا در وردپرس

نوشتن مطلب در ورد پرس

پس حالا قصد داری بلاگر بشی. این فوق العادس! اما وقتی که بیزنس بلاگری واست جدیده و تو هنوز اولین…

بیشتر بخوانید
طراحی سایت در یک روز

طراحی وب سایت در یک روز

توی این مقاله قصد داریم تا به شما عزیزان توضیح دهیم که آیا طراحی وب سایت در یک روز امکان…

بیشتر بخوانید
عکس شاخص امنیت در وردپرس

امنیت در وردپرس

در این مطلب می خواهیم درباره امنیت در وردپرس بپردازیم. امروزه اکثره مردم برای استفاده راحت تر از سیستم های…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *